Na naszym kanale YouTube zamieściliśmy krótki filmik pokazujący jak łatwo i szybko możecie dodawać oraz edytować przyciski i etykiety w Waszych ankietach na ProfiTest.pl

Mówiąc o przyciskach i etykietach, mamy na myśli nazwy wszystkich przycisków umożliwiających respondentowi poruszanie się po naszej ankiecie, widoczne dla niego komunikaty (takie jak komunikat błędu) czy teksty zastępcze (placeholdery) pojawiające się w pustych polach tekstowych.

Gdy tworzymy nową ankietę, wszystkie przyciski mają przypisane domyślne nazwy – jednak wystarczy parę kliknięć, aby je spersonalizować. Aby dodawać oraz edytować przyciski nawigacji w naszej ankiecie, należy przejść do edycji ustawień głównych kwestionariusza. W tym celu, w edytorze, klikamy na tytuł naszej ankiety lub testu, a następnie wybieramy zakładkę „Przyciski i etykiety”. W tej zakładce, zaznaczając odpowiednie pola wyboru, możemy dodać do naszej ankiety przycisk „Wstecz” oraz „Stop”. Dzięki przyciskowi „Wstecz”, respondent będzie miał możliwość powrotu do poprzedniej strony, natomiast przycisk „Stop” pozwoli mu wstrzymać i odłożyć wypełnianie ankiety na później.

Pozostając w zakładce „Przyciski i etykiety”, możemy również zmieniać etykiety wszystkich przycisków nawigacji oraz edytować np. komunikat błędu. W tym celu wystarczy, że nowe nazwy wpiszemy w odpowiadające im pola tekstowe – nazwy domyślne zostaną nimi zastąpione.

W naszym serwisie istnieje również możliwość dodawania własnych komunikatów błędu dla wybranych pytań. Jeśli chcemy dodać komunikat błędu dla dowolnego pytania, przechodzimy do edycji tego pytania, wybieramy zakładkę „Ustawienia” i wpisujemy komunikat błędu dla tego pytania w polu tekstowym „Komunikat błędu przy niepoprawnej odpowiedzi”. Komunikat ten będzie wyświetlany respondentowi w polu tego pytaniu w momencie gdy będzie chciał przejść do kolejnej strony ankiety lub testu, a nie zostanie przez niego udzielona poprawna odpowiedź lub gdy nie udzieli wcale odpowiedzi na obowiązkowe pytanie.


Jeśli chcecie być na bieżąco i nie przegapić kolejnych filmików i postów, zapraszamy Was do polubienia naszej strony na Facebooku, oraz subskrypcji kanału YouTube.