Na naszym kanale YouTube pojawił się kolejny filmik, tym razem dotyczący dodawania limitów czasowych w Waszych ankietach i testach na ProfiTest.pl

Do czego przydają się limity czasowe?

Spośród wielu zastosowań, najbardziej intuicyjnym z nich jest oczywiście ograniczanie czasu testu. Przeprowadzając test często chcemy ustawić limit czasu na odpowiedź aby odpowiadający nie miał zbyt wiele czasu aby móc konsultować odpowiedzi w teście z innymi osobami lub spędzać go na poszukiwaniu odpowiedzi w dodatkowych materiałach. Możemy również chcieć ustawić limity czasowe po to, by zsynchronizować odpowiedzi respondentów – ograniczenia zapewnią, że wszyscy uczestnicy zaczną i skończą odpowiadać w podobnym czasie. Ponadto limity czasowe przydają się również w przypadku ankiet, w których chcemy by respondent udzielał odpowiedzi intuicyjnych i nie chcemy by zbyt długo się nad nimi zastanawiał.

Jak ustawiać limity?

Domyślnie nasza ankieta bądź test nie ma żadnego ograniczenia czasowego. Jeśli chcemy to zmienić, należy kliknąć w tytuł naszej ankiety (lub testu) i w zakładce „Ustawienia” wybrać z rozwijanego menu przy „Ograniczeniu czasowym” limit jaki chcemy narzucić. Dla całej ankiety mogą to być maksymalnie 24 godziny.

Również poszczególne strony mogą mieć ograniczenia czasowe. Wystarczy, że, analogicznie jak dla całej ankiety, klikniemy na tytuł strony i w zakładce „Ustawienia” ustawimy dla niej ograniczenie czasowe. Jeśli chcemy, by tylko jedno pytanie miało ograniczenie czasowe, należy umieścić je na osobnej stronie i ustawić dla tej strony limit czasu na odpowiedź. W przypadku pojedynczych stron, maksymalnym ograniczeniem jest jedna godzina.

Co widzi respondent?

Jeśli ustawiliśmy limit czasowy wyłącznie dla całej ankiety, to będzie on widoczny dla respondenta na górze ekranu. Jeśli ustawiliśmy również limity dla stron, to limit ogólny będzie widniał w lewym górnym rogu ekranu a limit dla strony pojawi się w prawym górnym rogu ekranu. W momencie, gdy czas dla strony upłynie, respondent zostanie automatycznie przekierowany do następnej strony, bez możliwości powrotu (w przypadku, gdy upłynie czas przeznaczony na całą ankietę, respondent zostanie przekierowany do końca ankiety). Co istotne, jeśli respondent zamknie ankietę w swojej przeglądarce, czas nadal będzie naliczany i po powrocie do udzielania odpowiedzi zostanie od odpowiednio zmniejszony

Czas odpowiedzi prezentowany w wynikach.

Aby sprawdzić ile czasu uczestnicy poświęcali na wypełnienie testu lub ankiety, wchodzimy w zakładkę „Arkusze odpowiedzi” w sekcji „Wyniki”. Dla każdego arkusza odpowiedzi prezentowany jest czas w jakim arkusz został wypełniony. Możemy również sortować arkusze po czasie odpowiedzi. Klikając w dany rekord otworzy nam się arkusz odpowiedzi, na którym będziemy mogli sprawdzić czas obliczony oddzielnie dla każdego pytania (średni czas odpowiedzi na pytanie na stronie, na której pytanie zostało umieszczone).


Jeśli chcecie być na bieżąco i nie przegapić kolejnych filmików i postów, zapraszamy Was do polubienia naszej strony na Facebooku, oraz subskrypcji kanału YouTube.